טיולי סוסים במרכז – כל מה שצריך לדעת

מאז ומתמיד היה נדמה לישראלים שטיולי סוסים יש רק באמריקה. חוות הסוסים הבודדות שהיו עד לפני כמה שנים, סיפקו אטרקציה לילדים בשבתות, בדרך לכינרת או לגולן. אבל אף אחד לא צפה את מה שיקרה בתחום. מדי סוף שבוע נוהרים אל כ-250 חוות הסוסים הפזורות ברחבי הארץ (רובן בצפון) מאות משפחות עם ילדים, צעירים חובבי רכיבה על סוסים ואנשים שרואים בזה תחביב מרגיע ממש כמו מדיטציה. הישראלים היו משלבים בתרבות הבילוי והפנאי שלהם גם טיולי סוסים ויש כאלה שאף רוכשים לעצמם סוס ומרגישים לפחות כמו נסיך הכתר…

טיולי סוסים וגם טיפול

מהצד הטיפולי היום כבר ידוע כי לרכיבה על סוסים יש תרומה רבה ככלי שיקומי בלתי אמצעי בטיפול בקשת רחבה של בעיות כמו היפראקטיביות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות נפשיות, חוסר ביטחון ועד לשיקום מתאונות וטראומות. כולם מצליחים להתחבר אל החיה המדהימה הזו ולקבל ממנה כוח. בדרך כלל נוכחות של בעל חיים, גורם לבני האדם ללמוד ממנו, וזה הסוד הטיפולי של שהייה בחברת סוסים. הסוסים הם בעלי חיים בעלי כוח ועוצמה, אצילים ורגועים וככאלה, הם משליכים על סביבתם ולכן מסוגלים להרגיע ולהשקיט התפרצויות ודחפים בלתי נשלטים.

כל האמת על סוסים!

יש כל כך הרבה דברים שאנחנו לא יודעים על סוסים, כמו למשל אמריקאים שמשכימים קום ורוכבים על הסוס שלהם לחווה. מאמר זה ינסה להציג בפניכם את האמת של הסוסים כפי שהיא קיימת במציאות.

  • סוסים מאוד סקרנים והם אוהבים ללמוד דברים חדשים.
  • בעברם הם היו חייבת טרף שאכלה עשב ונטרפה.
  • האבולוציה שלהם פיתחה להם אינסטינקטים חדים.
  • כדי לייצר קשר של משמעת, עבודה או חברות עם סוס, חייבים לדעת את השפה שלו.
  • ההשערה שסוסים אוהבים לדהור איננה נכונה. בגלל שהם היו חיה נטרפת ושמרו את הריצות שלהם בהימלטות מחיות טורפות, הם לא יבזבזו היום "סתם ריצה" רק כדי לראות שקיעה… הם שומרים את האנרגיה הזו למקרה של איום מצד טורף. (הסוסים לא יודעים אם בקרבתם יש טורפים או אין).
  • אסור להפעיל לחץ על סוס, והוא לא ילמד כלום בלחץ. חייבים להרפות אתו ולתת לו תחושה של ביטחון.
  • לסוסים יש מוח ימני ומח שמאלי, והתנהגות יש ללמד אותו בשני המוחות, אחרת הוא לא יבין.
  • סוסים לא אוהבים רוח, היא משבשת להם את החושים החשובים שלהם- של ריח וראייה ואז הוא חש מבולבל ולא ידע כיצד להתנהג מול טורפים, וגם לא יוכל לראות אותם בשל הרוח. הוא יכול להיות במצב רוח מתוחח ועצבני ולכן בימים של רוח, לא יוצאים לעשות טיולי סוסים.

קרא על אטרקציה נוספת: הפלגות ביאכטה

טיול סוסים

שתפו את התוכן הזה עם חברים

ניתן לעבור לאטרקציה המבוקשת בכניסה לאחת הקטגוריות למטה

אטרקציות באוויר

אטרקציות בים

אטרקציות ביבשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוקד הזמנות ארצי

הכי משתלם

הקופונים שלנו

יותר אטרקציות, יותר אקסטרים, בפחות כסף!