טיולי סוסים – כולם אוהבים!

הזמנתם מקום בחוות סוסים לערב או בוקר של טיולי סוסים, כדאי שתדעו כמה דברים חשובים על רכיבת סוסים, למרות שבכל מקרה לא תצאו לרכב לבד. בכל זאת אם תצטיידו בכמה טיפים זה יכול לעזור לכם להרגיש בטוחים ובעיקר ליהנות.

  • לסוסים יש ראייה של 360 מעלות. ובכל זאת יש להם שתי נקודות, בהן הם לא רואים כלום. מאחוריהם ושני מטר לפניהם. אלה הן נקודות מתות. לכן, כאשר אתם ניגשים לסוס, אף פעם לא מקדימה ולא מאחור, אלא מהצד ורצוי מצד שמאל.
  • רכיבה על סוס מתבצעת כאשר העקבים למטה. הם מתפקדים כמו בלמים וגם מאפשרים לסוס להרגיש בטוח לידם. (כאשר הרגליים רפויות אתם עלולים לבעוט בו בטעות והוא יכול להתגונן בפראות).
  • כאשר אתם רוכבים על סוס, למעשה אתם והוא זה אותו דבר. הוא מקבל את הוויברציות ותנועות הגוף שלכם ומפרש אותם לכן, כאשר רוכבים על סוס, מביטים כמו הסוס- תמיד קדימה. מבטים לצדדים עלולים להטעות אותו.
  • ישיבה נכונה על סוס מאוד חשובה. חשוב לשבת עם ראש, כתפיים וגוף ישר. אפשר להישען מעט אחורה, אבל לא קדימה.
  • חשוב מאוד לרכב בבגדים נוחים וגם עם קסדה.

למה אנשים אוהבים טיולי סוסים?

בעלי חיים ובכללם גם סוסים, עשויים להעניק הרבה ביטחון לאנשים. הרעיון הוא פשוט, כאשר אנחנו נמצאים בחברתם של אחרים, יש לנו את היכולת לינוק מהם תכונות, וזה בדיוק מה שקורה עם סוסים. כלומר- סוס אציל, המשדר שקט ושלווה, עשוי בהחלט לגרום לילדים היפראקטיביים למשל או לאנשים עצבניים להירגע. הוא מצליח להשרות עליהם את הרוגע שלו, ולכן נעשה שימוש רחב היום בסוסים לצורך טיפול מנטאלי בילדים ובמבוגרים. גם הנוכחות של סוס מרגיעה והרכיבה מאפשרת מגע ישיר אתו ועם השלווה הפנימית שלו, מה שמשפיע בהחלט גם על הרוכב. אין כמו טיולי סוסים כאשר מחפשים חוויה מרגיעה ונעימה.

טיולי סוסים בארץ!

יש היום בארץ כ-250 חוות סוסים. מה שהתחיל בכמה קיבוצים ומושבים כענף של ספורט או רכיבה טיפולית, הפך גם לתחביב לאומי. בכל סוף שבוע המוני אנשים בכל הגילאים ומכל הארץ, מתייצבים בחוות סוסים, לעבור את החוויה של רכיבה על סוס. בעבר יש לציין, רכיבה על סוסים הייתה נחלתו הבלעדית של מיעוט אמיד, היום כל אחד יכול להגיע לחווה לשכור סוס, ולצאת לטיול עם מדריך. חוות הסוסים בארץ נמצאות בצפון במרכז וגם בדרום. הן מציעות טיולי סוסים מסוגים שונים, ויש כאלה שכבר התמכרו לתחושת הרכיבה המענגת והזקופה, שגורמת לאנשים להרגיש מעולה על גב סוס.

קרא על אטרקציה נוספת: הפלגות ביאכטה

טיולי סוסים לזוגות

שתפו את התוכן הזה עם חברים

ניתן לעבור לאטרקציה המבוקשת בכניסה לאחת הקטגוריות למטה

אטרקציות באוויר

אטרקציות בים

אטרקציות ביבשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מוקד הזמנות ארצי

הכי משתלם

הקופונים שלנו

יותר אטרקציות, יותר אקסטרים, בפחות כסף!