מה זה נהיגה מתקדמת?

קורס שליטה ברכב

נהיגה מתקדמת מתייחסת בעיקר לשכלול השליטה והביצוע ברכבים, וברכבי 4X4 בפרט. רכבים אלה מגיעים לשטח, שלעתים יש בו תוואי לא פשוט בכלל והם אמורים להתמודד עם תנאים לא קלים. אז איך עושים את זה בזהירות ובמיומנות? ומה לומדים בשיעורי נהיגה מתקדמת?

דבר ראשון קורס לימודי נהיגה מתקדמת מדמים כל מיני מצבים, ומאפשרים ליצור סימולציה תואמת מציאות במסלולים מיוחדים ומורכבים, הכוללים כמה סוגיות נהיגה לא פשוטות. השיעורים של קורס נהיגה מתקדמת כוללים שכלול של שליטה ברכב, ירידה במדרון תלול, התמודדות עם תוואי שטח סלעי, בוצי, חולי. ויש תרגול על שטח יבש, ושטח רטוב, כולל לימוד של תמרונים, הסבר על הרכב, לימוד ישיבה נכונה, לימוד על מערכות הרכב ועוד.

מה אתם יודעים על הרכב שלכם?

מה אנשים יכולים לדעת על הרכב שלהם? הרבה פעמים אם אתם לא מכונאי או חשמלאי רכב, אין לנהגים בכלל מושג מה קורה ברכב שלהם, מלבד היכולת שלהם לזהות שאין בו דלק. לכן, השיעורים הללו גם מעניקים ידע טכני על הרכב ואיך להתמודד עם בעיות, וגם איך להתמודד עם מצבי חירום על הכביש ולצאת מהם בשלום. זה הכל עניין של טכניקה וזה בדיוק מה שלומדים. מי שבעיקר צמא לידע על הרכב, אלה הם בעליהם של רכבי 4X4 היוצאים לשטח והרבה פעמים פוחדים להתמודד אתו. קורס נהיגה מתקדמת הוא מעין אימון אישי לנהגים הללו. הם לומדים על תוואי שטח שונים וכיצד להתמודד אתם. זהו אינו קורס של נהיגה רגילה, אלא בדיוק על הבעיות שמטרידות בעלי רכב 4X4.

מה לומדים בשיעורי נהיגה מתקדמת?

לימודי נהיגה מתקדמת כוללים מצבים לא רגילים בנהיגה כמו הבנה על היגוי והיגוי יתר, הקניית מיומנויות נהיגה. שליטה בהגה בסיבובים, נסיעה בקונוסים, עצירות חדות ועוד. במהלך השיעורים לומדים גם על מצבי נהיגה קיצוניים ומאמצעים טכניקות וטיפים כיצד להתמודד עימם. השיעורים מועברים ברכביהם של התלמידים. בין החומרים הנלמדים, התחמקות ממכוניות, היכרות עם הרכב, התמודדות עם כביש רטוב. הלימודים מעשיים אבל גם מכילים פרקים תיאורטיים. יש לציין כי כל נהג חייב לעבור מספר שיעורים כאלה, הם בהחלט אמורים להפוך אותו לנהג יותר טוב, עם שליטה יותר גדולה ויכולת תמרון והשתלבות בכביש. במצב של היום, כאשר יש נהגים חסרי אחריות, שיעורי נהיגה מתקדמת הם חובה ומומלצים מאוד לכל נהג ותיק או חדש. הם ירגישו הרבה יותר בטוחים אחרי כמה שיעורים כאלה וזה גם יבוא לידי ביטוי בכביש.

קרא גם על אטרקציה נוספת: טיולי סוסים

השאר תגובה